Poradňa

Časté otázky

1. Obdržím potvrdenie objednávky?

Áno. Potom, čo bola Vaša objednávka odoslaná a prijatá,  obdržíte potvrdenie objednávky. V prípade, že potvrdenie neobdržíte, je možné, že objednávka neprebehla vôbec alebo ste zadali chybnú emailovú adresu. Preto Vás prosíme o riadne prekontrolovanie Vami zadaných kontaktných údajov pri vyplňovaní objednávky.

2. Budete ma informovať o vyexpedovaní mojej objednávky?

Áno. O každej zmene stavu Vašej objednávky budete informovaný e-mailom. V prípade, že bude Vaša objednávka rozdelená do viacerých balíčkov, budeme Vás o tom v emaile informovať. Môže sa stať, že balíky s Vašou objednávkou budú doručené v rôzne dni. Cena za dopravu sa nemení.

3. Môžem zmeniť objednávku po jej odoslaní?

Ak si želáte objednávku upraviť, kontaktujte nás čo najskôr buď telefonicky na čísle 0951 024 901 alebo mailom na amkotoys@amkotoys.eu

4. Môžem spojiť viacero objednávok do jednej?

Áno, bez problémov. Uveďte túto požiadavku do poznámky a Vaše objednávky budú zlúčené podľa Vášho želania.

5. Môžem objednávku stornovať?

O storno objednávky môžete požiadať mailom na adrese amkotoys@amkotoys.eu  do 24 hodín od objednania, nie však už v čase, keď bolo zaslané potvrdenie o expedícii tovaru. Do emailu uvádzajte, prosím, číslo Vašej objednávky a požiadavku o storno objednávky. Storno objednávky je platné až po emailovom potvrdení stornovania naším zákazníckym servisom.

6. Ako dlho trvá dodanie tovaru?

Objednaný tovar bude odovzdaný dopravcovi do 2 pracovných dní od obdržania objednávky v prípade platby kartou či na dobierku, alebo po pripísaní platby na účet v prípade platby prevodom. Dodanie k Vám domov trvá obvykle 2-3 pracovné dni.

7. Zasielate tovar i do zahraničia?

Tovar z e-shopu do iných krajín momentálne nezasielame.

 

 

Plus X Award

Plus X Award je medzinárodne uznávaným prestížnym ocenením za produkty z oblasti technológia, šport a lifestyle. Udeľuje ho medzinárodná nezávislá porota tvorená odborníkmi z 80 odvetví, 23 kompetentných strategických partnerov a viac než 700 zúčastnených značiek. Kandidátmi na ocenenia sú novovyvinuté a inovatívne technológie, mimoriadne dizajnové riešenia, pričom sa berú sa do úvahy kritériá ako dobrá ergonómia, ekologické vlastnosti výrobkov, použitie vysokokvalitných materiálov a ich vysokokvalitné spracovanie, ktoré vedie k výrobe udržateľných výrobkov s dlhou životnosťou. Ocenenie za inovácie začalo ako projekt na ochranu a posilnenie značky a obchodu, ako aj na zlepšenie orientácie koncových spotrebiteľov.

OEKO-TEX Standard 100

OEKO-TEX Standard 100

OEKO-TEX Standard 100 je certifikát, ktorým sú označované materiály a výrobky, ktoré spĺňajú prísne medzinárodné kritéria pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť vo všetkých úrovniach produkcie (výroba, tkanie…). Všetky materiály a výrobky označené týmto certifikátom sú bezpečné a neobsahujú žiadne zdraviu a životnému prostrediu škodlivé alebo nebezpečné látky.  V testovaných látkach sa sleduje najmä prítomnosť chemických látok ako sú napríklad pesticídy, ťažké kovy, formaldehyd, chlórované organické nosiče, farbivá a konzervačné látky, alebo akékoľvek iné látky, ktoré by mohli byť pôvodcom alergických reakcií. Toto sú veci veľmi dôležité pri sledovaní textílií, ktoré sú v priamom kontakte s pokožkou. Čím priamejší kontakt s pokožkou, tým prísnejšie sú kritéria.

Na základe kontaktu látky s pokožkou sa OEKO-TEX Standard 100 člení na 4 triedy:

  1. Textilné výrobky pre dojčatá a batoľatá do 3 rokov (odevy, hračky, posteľná bielizeň, froté predmety atď.)
  2. Textil priliehajúci ku koži (spodná bielizeň, posteľná bielizeň, tričká atď)
  3. Textil, ktorý sa nedotýka priamo pokožky (bundy, kabáty a pod)
  4. Bytové doplnky a materiály (záclony, obrusy, čalúnenie atď)

Materiály a výrobky sú pravidelne preverované a v prípade zistenia odchýlok ja certifikát odobratý.

https://www.oeko-tex.com/en/our-standards/standard-100-by-oeko-tex

 

FSC certifikát

Certifikačný systém FSC (Forest Stewardship Council) vznikol v roku 1993 z iniciatívy environmentálnych organizácií, hlavne Svetového fondu pre prírodu (World Wide Fund For Natur), Priatelia zeme (Friends of Earth) a pod., obchodníkov s drevom, lesníkov, miestnych obyvateľov a odborov . V oblasti certifikácie lesov a výroby produktov na báze dreva má práve FSC certifikácia najvyššiu dôveryhodnosť. Štítok s logom FSC, ktorý sa nachádza priamo na výrobku alebo jeho obale umožňuje spotrebiteľom identifikovať produkty vyrobené z dreva, ktoré pochádza z dobre obhospodarovaných lesov. FSC certifikát spracovateľského reťazca zaručuje, že na výrobu FSC certifikovaných produktov sa nepoužívajú suroviny z neznámych zdrojov, ktoré môžu pochádzať z nelegálnej ťažby alebo hospodárenia v lesoch, pri ktorom sa poškodzuje životné prostredie alebo záujmy miestnych obyvateľov.

Dnes je vo svete certifikovaných približne 200 miliónov hektárov lesa v 85 krajinách sveta. Takmer polovica všetkých lesov s certifikátom FSC sa nachádza v Európe. Hoci nezisková mimovládna organizácia FSC vznikla pôvodne na ochranu tropických lesov v Južnej Amerike, dnes svojou činnosťou chráni lesy na celom svete.

TPR

TPR je skratka pre Thermoplastic Rubber teda pre termoplastickú gumu. TPR je ľahký, mäkký materiál príjemný na dotyk. Je veľmi flexibilný, má výbornú odolnosť pri ohýbaní. Pôsobí protišmykovo, dobre odoláva nepriaznivým poveternostným vplyvom  a prináša vynikajúcu odolnosť voči oderu a voči vzniku trhlín. Je rezistentný voči vysokým aj nízkym  teplotám a využíva sa pre výrobu bežeckej, turistickej a rôznej inej outdoorovej obuvi.