Milí naši zákazníci, momentálne z technických dôvodov nie je možné prijímať objednávky. Za pochopenie ďakujeme.

FSC certifikát

Certifikačný systém FSC (Forest Stewardship Council) vznikol v roku 1993 z iniciatívy environmentálnych organizácií, hlavne Svetového fondu pre prírodu (World Wide Fund For Natur), Priatelia zeme (Friends of Earth) a pod., obchodníkov s drevom, lesníkov, miestnych obyvateľov a odborov . V oblasti certifikácie lesov a výroby produktov na báze dreva má práve FSC certifikácia najvyššiu dôveryhodnosť. Štítok s logom FSC, ktorý sa nachádza priamo na výrobku alebo jeho obale umožňuje spotrebiteľom identifikovať produkty vyrobené z dreva, ktoré pochádza z dobre obhospodarovaných lesov. FSC certifikát spracovateľského reťazca zaručuje, že na výrobu FSC certifikovaných produktov sa nepoužívajú suroviny z neznámych zdrojov, ktoré môžu pochádzať z nelegálnej ťažby alebo hospodárenia v lesoch, pri ktorom sa poškodzuje životné prostredie alebo záujmy miestnych obyvateľov.

Dnes je vo svete certifikovaných približne 200 miliónov hektárov lesa v 85 krajinách sveta. Takmer polovica všetkých lesov s certifikátom FSC sa nachádza v Európe. Hoci nezisková mimovládna organizácia FSC vznikla pôvodne na ochranu tropických lesov v Južnej Amerike, dnes svojou činnosťou chráni lesy na celom svete.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie